Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Czym jest zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy

Pod pojęciem mezoterapii kryje się bezpośrednie dostarczenie aktywnych substancji do skóry właściwej, gdzie znajdują się cebulki Twoich włosów oraz procesy wzrostowe. W przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy, odżywczy preparat wstrzykuje się w skórę właściwą poprzez maleńkie nakłucia wykonane cienką igłą z minimalnym odstępem. Zabieg ten jest stosunkowo płytki i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Zabiegi mezoterapii – kiedy warto?

Preparaty do mezoterapii igłowej głowy zawierają skoncentrowane składniki aktywne potrzebne do wzrostu włosów. Wynika to z faktu, że w optymalnych warunkach organizm dostarcza te składniki do cebulek włosów wraz z krwią. Niemniej jednak, istnieje problem, gdy mieszki włosowe nie są odżywiane wystarczająco i to prowadzi do wypadania włosów, spowolnienia wzrostu, a także do cienki i słabnącego włosa. Zabiegi mezoterapii igłowej są szczególnie zalecane osobom z niedoborami witaminowymi, co może prowadzić do wypadania oraz osłabienia włosów. Osoby te mogą poddać się serii odżywczych zabiegów mezoterapii igłowej, zanim uzupełnią niedobory w organizmie, aby pomóc wyżywić włosy i umożliwić ich lepszy wzrost.

Efekty mezoterapii igłowej skóry głowy

Zabieg intensywnie odżywia i nawilża skalp, pobudzając mikrokrążenie, co umożliwia komórkom mieszków włosowych otrzymanie tlenku. Preparaty stosowane w mezoterapii zawierają składniki aktywne o wysokim stężeniu, w tym witaminy, minerały, aminokwasy oraz nawilżający kwas hialuronowy. Tak intensywne nawilżenie i odżywienie skóry głowy, wraz z pobudzeniem mikrokrążenia, przyczyniają się do procesu regeneracji i rozwoju włosa w mieszkach włosowych.

Zależnie od typu problemu, pierwsze skutki mogą się różnić. Niekiedy pierwszym paradoksalnym efektem może być krótkotrwałe zwiększenie wypadania włosów. Dzieje się tak, ponieważ w mieszkach włosowych dochodzi do intensywnych podziałów komórkowych, co oznacza tworzenie nowego włosa. Włos telogenowy zostaje wypchnięty, a na jego miejscu powstaje nowy. Wypadanie dotyczy tylko włosów w stadium telogenowym, czyli tych, które wkrótce i tak by się wypadły. W innych przypadkach wypadanie zostaje zmniejszone. Zauważalne skutki dla oka pojawią się dopiero po kilku miesiącach, ponieważ włosy rosną w tempie 1,5 cm na miesiąc. Nie należy się spodziewać, że po miesiącu włosy osiągną długość do pasa.

Podczas zabiegów mezoterapii igłowej następuje zagęszczenie włosów. Odpowiednio nawilżone i zadbane mieszki włosowe są niezbędne do regeneracji zdrowych włosów.

Dla kogo jest mezoterapia igłowa skóry głowy?

Zdrowe i właściwie utrzymane włosy. Działanie prewencyjne, polegające na dodatkowym nawilżeniu i odżywieniu skóry głowy oraz mieszków włosowych, upodabniające się do „podlewania trawy dla uzyskania bardziej zielonego koloru”. Nadmierne wypadanie włosów, spowodowane procesem telogenowym, takie jak łysienie poporodowe, związane z COVID, niedoborami czy innymi przyczynami. Jest to element leczenia trychologicznego, który wymaga dokładnej diagnozy pierwotnej przyczyny wypadania włosów. Łysienie spowodowane zmianami hormonalnymi, takie jak łysienie androgenowe. Polega ono na intensywnym odżywianiu zminiaturyzowanych mieszków włosowych, aby wytworzyły one jak największą ilość zdrowych i silnych włosów, wpływając jednocześnie na spowolnienie procesu łysienia androgenowego.

Jak się przygotować do zabiegu?

Na początek zapraszamy na konsultację w dziedzinie trychologii, aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania i ustalić, czy to w ogóle jest wskazane. Często proste zmiany w codziennej pielęgnacji włosów mogą znacznie przyspieszyć ich wzrost. Prawdopodobnie zalecimy również badania krwi.

Leave a comment