Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Przeszczep włosów

Przeszczep włosów, podobnie jak każdy inny zabieg medyczny, wiąże się z ryzykiem powikłań. Bez względu na to, czy poddajemy się operacji na sercu, czy usuwamy zęby mądrości, zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia lub wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Niemniej jednak, w przypadku przeszczepu włosów, ryzyko nieudanej transplantacji jest praktycznie żadne!

Udany zabieg przeszczepu włosów

Właściwe efekty mogą zostać osiągnięte poprzez przestrzeganie kilku prostych zasad. W przypadku przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów, kluczową kwestią jest wybór doświadczonego lekarza, co jest niepodważalną zasadą. Większość problemów związanych z tą procedurą zdarza się w przypadku nieumiejętności i małego doświadczenia zespołu, dlatego tak ważny jest dobór właściwego specjalisty. Przed zabiegiem pacjent jest poddawany szczegółowemu wywiadowi oraz szeregu badań, jeśli jest to niezbędne.

Prawidłowo przeprowadzona konsultacja medyczna jest niezmiernie istotnym elementem, bowiem umożliwia wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym momencie lekarz musi wykazać się znaczącą wiedzą i praktyką, gdyż nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy, nawet najmniejsze. Nieodpowiednia kwalifikacja z pewnością wpłynie na końcowy efekt, tak jak w przypadku budowy domu – brak odpowiednich fundamentów skazywać będzie budynek na porażkę. O ile lekarz nie zidentyfikuje żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, przeszczep powinien zakończyć się powodzeniem.

Jeśli zależy nam na naturalnym rezultacie oraz niewidocznych śladach, warto skorzystać z nowoczesnych opcji i wybrać przeszczep włosów metodą FUE. Ta technika zakłada transferowanie pojedynczych mieszków włosowych, a nie paska skóry, co eliminuje ryzyko pozostawienia brzydkich, linowych blizn po zabiegu przeszczepienia.

Przeszczep włosów – co po zabiegu?

Znamy już niebezpieczeństwa, które mogą negatywnie wpłynąć na przebieg zabiegu, ale czy istnieje możliwość, że coś złego stanie się podczas przeszczepu lub po jego zakończeniu? Podczas zabiegu najczęstszymi zagrożeniami są uszkodzenia mieszków włosowych podczas procesu przygotowania, błędne przechowywanie pobranych mieszków oraz zbyt długi czas trwania procedury. Przeszczep nowych włosów to inwestycja na długi czas, dlatego należy zadbać o dokładne nadanie kształtu linii włosów i ich dostosowanie do wieku i płci pacjenta.

Jeśli osoba przeprowadzająca zabieg nie wykaże odpowiedniej precyzji, mieszków włosowych może zostać wszczepionych pod niewłaściwym kątem, co spowoduje, że odrastająca fryzura będzie wyglądała nienaturalnie. Więcej informacji na temat złej jakości przeszczepu włosów i konsekwencji, z jakimi mogą zmagać się pacjenci po jego wykonaniu, można znaleźć w artykule „Konsekwencje nieudanego przeszczepu włosów”.

Czy skóra może odrzucić przeszczep?

Przeszczep włosów u pacjenta nie niesie ze sobą ryzyka odrzucenia. Organizm bez problemów jest w stanie dostosować się do nowej sytuacji, ponieważ przeszczepiona jest tkanka własna pacjenta. Należy jednak mieć na uwadze możliwe ryzyko, ale warto zauważyć, że gdy do przeprowadzenia zabiegu wykorzysta się doświadczonego lekarza, to ryzyko niepowodzenia praktycznie nie istnieje.

Leave a comment